Czy da się wykonać badanie kierowców w ramach NFZ? To bardzo często pojawiające się pytanie. Ty również je sobie zadajesz? Zajrzyj do poniższego tekstu!

Badanie kierowców – o czym mowa?

Badania kierowców to konieczność dla osób, które zamierzają zapisać się na kurs prawa jazdy, jak również dla tych, którym kończy się ważność prawa jazdy. Jednak nie ma powodów do zmartwień, ponieważ nie są to żadne inwazyjne badania. Głównie chodzi o sprawdzenie stanu zdrowia osoby, jej słuchu, czy wzroku, czyli aspektów ważnych w czasie kierowania pojazdem.

Badanie kierowców – wykonamy je w ramach NFZ?

Wielu z nas może wyjść z założenia, że skoro badania są wymagane, to można liczyć na ich wykonanie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a badania kierowców nie są refundowane.

Sprawdź:  Czy warto korzystać z międzynarodowego transportu zwłok?

Oznacza to, że jeśli będziemy potrzebowali ich na kurs prawa jazdy lub do przedłużenia ważności prawka, to musimy liczyć się z kosztami. Jednak istnieje sposób na to, by je ograniczyć, a jedyne, co musimy zrobić to zgłosić się do profesjonalnego lekarza orzecznika.