Brudy nosowo-wargowe niestety nie wyglądają zbyt estetycznie, przez co wiele osób ma zaniżone poczucie wartości. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy!

Czym są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe zwane potocznie zmarszczkami , które zlokalizowane są z każdej strony kącików ust i biegną aż do linii nosa. Z reguły pierwsze wgłębienia można zauważyć koło 25 roku życia, a wraz z upływem czasu zaczynają się pogłębiać.

Obecność bruzd nosowo-wargowych to oczywiście efekt starzenia się skóry, redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej oraz mniejszej ilości kolagenu.

Bruzdy nosowo-wargowe – jak sobie z nimi radzić?

Na pewno warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację skóry, ale w wielu przypadkach same kremy przeciwzmarszczkowe nie są wystarczające, wiec warto pomyśleć o intensywnym odżywieniu. Na bruzdy nosowo-wargowe świetnie działają zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Sprawdź:  Wybieramy kosmetyki na trądzik – czym się kierować?

Dlatego, jeśli chcemy zniwelować ich widoczność bądź całkowicie się ich pozbyć, to warto rozważyć kilka tego typu zabiegów.

Bruzdy nosowo wargowe – przyczyny

Z pewnością dużo osób interesuje to, jakie są przyczyny powstawania bruzd nosowo wargowych. Jako główne przyczyny warto wymienić takie źródła jak utrata jędrności skóry, czynniki genetyczne, zbyt słaby poziom nawilżenia tkanki, nagła utrata wagi a także tzw. zwykła mimika, która nazywana jest także „małpim pyszczkiem”. Efekt ten pogłębia się szybciej także u osób, których twarz jest bardzo ekspresyjna bądź u osób, które bardzo często się uśmiechają.

Jak widać wiele osób jest narażonych na bruzdy nosowo wargowe.