Kiedy ktoś z naszych bliskich umrze za granicą, z pewnością chcemy pochować go w jego rodzinnych stronach. Dla nas, zwykłych ludzi, taka operacja jest niezwykle trudna. Niemniej jednak, są specjalne firmy, które działają w tym zakresie i wykonują wszystkie etapy związane ze sprowadzeniem zwłok z dowolnego kraju i miasta, czy też miejscowości. Dzięki temu, warto jest postawić na profesjonalne rozwiązanie, w postaci firmy pogrzebowej, która zajmie się za nas całym procesem.

Jak wygląda współpraca z taką firmą?

Oczywiście, jest to bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z firmą, która wykona dla nas sprowadzenie zwłok z zagranicy. Po kontakcie ustalamy wszelkie warunki i ceny związane z usługą i ewentualnie dodatkowymi kosztami, które będą wiązać się w momencie, jeśli skorzystamy z dodatkowych opcji czy usług.

Podpisujemy niezbędne pełnomocnictwo, dzięki czemu firma pogrzebowa może działać w naszym imieniu, za granicą. Następnie firma przechodzi do niezbędnych działań, związanych z organizowaniem transportu międzynarodowego zwłok, zaczynając od uzyskania niezbędnych dokumentów i kończąc na samym transporcie w formie takiej, jaką sobie życzymy, jako rodzina.

Sprawdź:  Czy koty mogą jeść to samo co psy? Porównanie wymagań żywieniowych obu tych zwierząt

Zwłoki są już w Polsce – co wtedy?

Na całe szczęście nie musimy martwić się i tym aspektem, ponieważ firma pogrzebowa doskonale wie, że jako osoby prywatne nie mamy możliwości przetrzymywania zwłok. Dlatego też, organizowane jest dla nas miejsce, w którym zwłoki będą przechowywane do momentu, aż nie nastanie czas pochówku. Oczywiście wszystkie te kwestie również ustalamy indywidualnie i gdy przychodzi do pochówku, zwłoki czy też prochy osoby zmarłej, zostają nam odpowiednio przekazane do samego pochówku.