Każdy z nas mając jakiś biznes szuka promocji w sieci. Często wybieramy drogie linki, które mają na celu zwiększenie naszej mocy. Czy jednak w sieci nie ma miejsc w których możemy zareklamować się za darmo?

Ciekawym rozwiązaniem w Polsce są strony internetowe, które oferują nam możliwość darmowego umieszczenia reklamy w zamian za wysokiej jakości artykuł, który dostarczony jest do ich serwisu. Można powiedzieć że to taka transakcja w dwie strony, ponieważ blog przyjmujący treść otrzymuje świeże i sprawdzone informacje, natomiast my relkamę.

Czy darmowe pozycjonowanie działa?

Z pewnością wielu z Was zastanawia się, czy takie pozycjonowanie ma sens. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny i naturalnym jest to, aby sprawdzić daną domenę pod kątem jej mocy a także ewentualnego spamu. Tutaj jednak warto nadmienić iż często serwisy tego typu są mocno moderowane i trafiają do nich tylko wyselekcjonowane informacje, które mają przydatną użytkownikom treść.

Dzięki temu serwis, który musiałby i tak zlecić copywriterowi tekst, uzyskuje go w zamian za darmową reklamę dla innego serwisu, który przygotował bogatą i atrakcyjną dla użytkownika treść.

Sprawdź:  Aplikacja mobilna z własnym programem lojalnościowym

Darmowe strony internetowe w 2020 – dużo tego mamy na rynku?

Z roku na rok takich stron jest coraz mniej. Głównie ze względu na jakość ich treści a także restrykcje, jakie zawiera Google. Pomimo wszystko te, które aktualnie się utrzymały i oferują nam darmowe pozycjonowanie, są warte naszej uwagi. Są to strony bezpieczne, dopilnowane a także atrakcyjne z punktu widzenia pozycjonerskiego.

Serwisy o których wspominam świetnie łapią tzw. „long tail” który nabija im ruch organiczny. Ten z kolei uważam iż jest czynnikiem najważniejszym w zakresie SEO na ten rok. Dlatego myślę iż napisanie we własnym zakresie dobrej treści i umieszczenie jej wraz z własnym linkiem jest jak najbardziej opłacalne, tym bardziej iż poświęcamy na to jedynie własny czas, uzyskując przy tym darmowe pozycjonowanie!