Podróż do Stanów Zjednoczonych to marzenie wielu osób. Kiedyś kierunek nieosiągalny, a dziś na wyciągnięcie ręki. Z Warszawy regularnie odlatują bezpośrednie loty do największych miast w Stanach, a biura podróży oferują ciekawe pakiety wyjazdowe, dla osób preferujących zorganizowane wyjazdy. Planując wyjazd do USA warto jest zaplanować miejsca, jakie chce się odwiedzić. Jest to w końcu ogromne państwo z niezliczoną ilością atrakcji. Tak naprawdę trzeba wybrać się tam kilka razy, żeby odwiedzić te najbardziej ikoniczne miejsca. Na pierwszy raz w Stanach warto jest wybrać te najbardziej znane miejsca. Oto kilka pomysłów.

Nowy Jork

Żółte taksówki, Broadway, drapacze chmur, centra handlowe, Manhattan – Nowy Jork to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc na świecie. Każdy pewnie zna ze szklanego ekranu lub zdjęć w czasopismach miejsca takie jak Times Square, Central Park, Rockefeller Centre czy Statuę Wolności. Te właśnie miejsca i wiele innych można zwiedzić w czasie kilkudniowego pobytu w Nowym Jorku. Dodatkowo można wybrać się na zakupy na Piątej Alei, można zobaczyć musical na Broadwayu lub wybrać się na mecz baseballu.

Boston

W stanie Massachusetts, na wschodnim wybrzeżu można wybrać się do Bostonu. Boston słynie przede wszystkim ze znajdującego się tam uniwersytetu Harvard, który jest najlepszą uczelnią wyższą na świecie. Będąc w Bostonie można wybrać się na kampus Harvardu i wraz z przewodnikiem zwiedzić budynki uczelni. Dodatkowo w Bostonie można zwiedzić centrum, port, zatokę i nawet wybrać się na rejs po zatoce i zobaczyć miasto z innej perspektywy.

San Francisco

Czerwony most Golden Gate znany jest pewnie wszystkim. Jest to przecież jeden z najsłynniejszych i najbardziej ikonicznych mostów na świecie. Spacer lub przejażdżka samochodem po Golden Gate to niesamowita atrakcja. Atrakcje w San Francisco są liczne i most Golden Gate nie jest jedynym miejscem wartym odwiedzenia. Koniecznie trzeba wybrać się na wyspę Alcatraz, gdzie kiedyś znajdowało się najbardziej strzeżone więzienie w Stanach. Warto jest wybrać się na spacer do Fisherman’s Wharf i zobaczyć lwy morskie. Koniecznie także trzeba wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem linowym.

Sprawdź:  Postaw na czarter jachtów!

Los Angeles

Miasto Aniołów, czyli Los Angeles na zachodnim wybrzeżu to podobno miejsce, w którym spełniają się marzenia. W końcu w Los Angeles narodziły się kariery największych gwiazd filmowych na świecie. Tam też powstały jedne z najsłynniejszych filmów w światowej kinematografii. Odwiedzając Los Angeles można odwiedzić wszystkie ikoniczne miejsca związane z kinematografią. Można także wybrać się pod słynny znak ‘Hollywood”, który króluje nad miastem. W Los Angeles znajduje się także wiele plaż, więc zwiedzanie można połączyć z odpoczynkiem na plaży. Pasjonaci surfingu powinni także będą zadowoleni, ponieważ to właśnie w Los Angeles panują jedne z najlepszych warunków na świecie do uprawiania surfingu.

Miami

Miami na Florydzie to miejsce idealne na wypoczynek w słońcu. Jest to duże miasto, ale słynie ono z hoteli, ogromnych kompleksów i plaż. Wiele osób odwiedzających Stany łączy na przykład zwiedzanie Nowego Jorku w wypoczynkiem w Miami. A będąc w Miami warto jest wybrać się także na kilka dni do Disneylandu.