Będąca częścią korporacji Chevron marka Texaco to jeden z największych producentów ropy naftowej i jej pochodnych na świecie. Firma zajmuje się m.in. produkcją nowoczesnych olejów i innych płynów technicznych stosowanych we wszystkich klasach współczesnych pojazdów, od samochodów osobowych zaczynając, przez pojazdy dostawcze, a na maszynach rolniczych i leśnych kończąc. W jej ofercie znaleźć można kilka grup produktów sprzedawanych pod różnymi markami. Jakie z nich są najpopularniejsze?

Oleje silnikowe i inne oleje Havoline Texaco

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek firmy Texaco są słynące z doskonałej jakości, produkowane od dziesiątek lat, stale udoskonalane oleje silnikowe, przekładniowe do skrzyni biegów i tradycyjne oleje przekładniowe serii Havoline. To produkty dostępne w szerokim zakresie skali lepkości, mineralne, półsyntetyczne i w pełni syntetyczne, również klasy premium, polecane do użytkowania w pojazdach wystawionych na szczególnie duże obciążenia. Texaco Havoline to przede wszystkim oleje silnikowe i do przekładni skrzyni biegów, również automatycznych, przeznaczone dla samochodów osobowych, ale w ofercie marki znajdują się także oleje do motocykli i innych pojazdów wyposażonych w silniki 2- i 4-suwowe. Pod marką Havoline znaleźć można również wysokiej klasy płyny do chłodnic, opracowane z myślą o potrzebach nowoczesnych pojazdów wymagających stosowania płynów o przedłużonej żywotności, z inhibitorami korozji.

Sprawdź:  Warsztat Samochodowy Legionowo - Profesjonalna Opieka

Oleje do silników mocno obciążonych Delo

Dużą grupę olejów i innych specjalistycznych płynów technicznych do pojazdów i maszyn pracujących w trudnych warunkach, pochodzących z oferty firmy Texaco, stanowią produkty sprzedawane pod marką Delo. To przede wszystkim oleje silnikowe przeznaczone do obsługi silników mocno obciążonych, polecane do stosowania w rolnictwie, branży budowalnej, górniczej i leśnej, wszędzie tam, gdzie użytkuje się maszyny z silnikami wysokoprężnymi. Oczywiście Texaco Delo to także inne rodzaje olejów dedykowanych tej klasie pojazdów. Wśród oferowanych przez markę olejów znaleźć można m.in. oleje do układów przeniesienia napędu, oleje hydrauliczne i przeznaczone do automatycznych skrzyni biegów. Delo to także płyny do chłodnic dla pojazdów ciężarowych, maszyn rolniczych i leśnych.

Do największych marek olejów i innych płynów technicznych z oferty firmy Texaco (https://esklep.pesta.com.pl/producers/texaco), obok produktów Havoline i Delo, zalicza się także oleje smarowe do silników gazowych HDAX oraz specjalistyczne preparaty do układów paliwowych Techron. Oczywiście wśród produktów firmy dużą grupę stanowią produkty przemysłowe, w tym różnego rodzaju oleje i smary.