Doradztwo kredytowe pozwala nam obniżyć koszty naszego kredytu. Dlaczego więc tak wielu ludzi nadal nie korzysta z darmowych i sprawdzonych usług, mających na celu poprawić ich sytuację finansową? Niestety w Polsce utarło się iż doradca kredytowy jest zawodem mającym na celu wcisnąć nam niekorzystny kredyt. Nie jest to jednak prawdą. Dowodem na to jest coraz większa ilość osób, która korzysta z usług finansowych i jest zadowolona z korzyści wynikających ze wspólnej współpracy.

Na czym więc polega praca doradcy kredytowego i dlaczego powinniśmy mu zaufać? Na korzyść doradców jest zdecydowanie dużo argumentów, które faktycznie dają nam przekonanie co do słuszności kontaktu z osobami zajmującymi się tym zawodem. Nawet wśród znajomych możemy popytać czy mieli kontakt z doradcami finansowymi. Okaże się iż nawet nasi bliscy korzystają już z usług doradców.

Dlaczego warto wybrać doradcę finansowego?

Najważniejszym aspektem współpracy jest oczywiście oszczędność. Dzięki niej wybieramy się do doradcy finansowego, który ma nam znaleźć najlepszą z dostępnych ofert na rynku. Osoba zajmująca się kredytami i dobrze znająca rynek wraz z aktualnymi promocjami wyszukuje dla nas najlepszą ofertę i podsuwa nam jej warunki. Jeśli warunki są dobre (zakładamy że są ze względu na nasze zainteresowanie) to podpisujemy umowę już u doradcy kredytowego i on już zajmuje się realizacją naszego kredytu.

Jak widać praca doradcy finansowego to nie tylko znalezienie oferty, ale także jej dalsza obsługa. Doradca kredytowy Białystok musi bowiem dopilnować aby wszystkie niezbędne dokumenty trafiły do banku a także aby bank potwierdził nam przyznanie kredytu. Jeśli kredyt jest przyznany a my akceptujemy warunki nowego zobowiązania kredytowego to w momencie uruchomienia nowego kredytu praca doradcy finansowego jest ukończona z pozytywnym skutkiem. Wtedy też doradca może liczyć po odpowiednim czasie na swoją prowizję wynikającą z pośredniczenia w tej transakcji.

Sprawdź:  Które wirtualne biuro najlepsze?

Dlaczego nie warto korzystać z Internetu?

Niektórzy z nas z pewnością powiedzą że nie trzeba iść do doradcy ponieważ wszystko jest w sieci. W pewnym sensie jest to prawdą, lecz nie do końca. Informacje dostępne w sieci są często nieaktualne i nie biorą pod uwagę zmieniających się propozycji jakie mają banki w odniesieniu do klienta. Mowa tutaj oczywiście o promocjach które banki stosują a o których często sami nie mamy pojęcia.

Często skupiamy się na samym zakresie oprocentowania a nie tylko ono ma znaczenie dla całego kosztu naszego przyszłego kredytu. W skład kredytu wchodzą także opłaty manipulacyjne które w danym momencie mogą obowiązywać, natomiast w innym nie. Każdy bank w danym momencie ma zgoła inną propozycję względem warunków kredytowych tak, aby przekonywać konkretne grupy klientów. Dla jednych liczy się bowiem brak opłat dodatkowych, dla innych mniejsze oprocentowanie.

Jeśli chodzi o doradcę kredytowego to człowiek ten bierze pod uwagę wszystkie aspekty które wpływają na koszty końcowe naszego kredytu. Dlatego też decydując się na współpracę z profesjonalistą zapewniamy sobie najlepszą ofertę dostępną na rynku.